Ohlasy

Martin Machovec

Skvělé, lehce beletrizované memoáry dcery Pavla Landovského a Heleny Albertové; Landovská umí pozorovat a vypravovat - o lidech i o své době.

Slavný herec a celá jeho rodina žije v textu své dcery v příbězích, které místy znějí skoro neuvěřitelně, a přece jsou bezpochyby skutečností.


Jáchym Topol

Beatrice Landovská s lehkostí a grácií popsala neobyčejné dětství v třeskutém prostředí pražské bohémy, kde její svět utvářel svérázný táta Pavel Landovský, či Václav Havel, Marta Kubišová a také Jiřina Bohdalová či Helenka Vondráčková, strašné učitelky a laskaví prarodiče, nezdolná máma a sestřička Andrea. A ač mnohde narazila na propasti, kdy „dítě nemá duši“, nezalkla se pocity ponížení, ale s vnitřní radosti napsala knihu o přijetí sebe sama.


Arnošt Goldflam

Knihu jsem četl vlastně jedním dechem, je živá, zajímavá, čtivá, fantazijní a má kouzlo autentických vzpomínek. Je krásné, že autorka zůstala dítětem a teď, ve vzpomínce a při psaní si dokázala svůj dosavadní život prožít s nadhledem, radostí z tvorby a s humorem. To se velice cení!


J. H. Krchovský

Knížka se mi četla sama a vesměs vše v ní odpovídá skutečnosti tak, jak mi utkvěla v paměti z rodinné mytologie.


Tomáš Šťástka

Ohlas Mirky Spáčilové

O hlavu rozbíjel vejce natvrdo. Beatrice Landovská píše nejen o otci.

https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/beatrice-landovska-nikdy-neni-pozde-na-stastne-detstvi.A191119_094732_divadlo_ts